Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.
small_vlastni-cesta-edita-arabaszova-profil-03

Edita Arabaszová

Specialistka v oblasti rozvoje, managementu a leadershipu

Jsem krotitelka strachů. Provádím úspěšné lidi transformací vnějšího úspěchu do jejich vnitřního prožitku. Učím je, jak se osvobodit ze zajetí strachů a pochybností a získat radost a lehkost v soukromí i práci. Prakticky, pragmaticky, psychosomaticky.

Jazyky

Čeština, Angličtina

Motto

PROPOJUJI VNĚJŠÍ ÚSPĚCH S VNITŘNÍM PROŽITKEM ÚSPĚCHU. PROPOJUJI PROSPERITU ORGANIZACÍ S PROSPERITOU JEDNOTLIVCŮ. 

Roky strávené v manažerských pozicích mě dovedly k poznání, že vnější úspěch může být na hony vzdálený tomu, jak se člověk cítí uvnitř. Že vás mohou lidé obdivovat zatímco vás provázejí pochyby a zápasíte se stresem. Že můžete být výkonní, ale přitom se cítíte čím dál vyčerpanější. Že byste rádi udělali  změny, ale nedaří se vám to. To, co působí rozkol mezi vnějším a vnitřním, a nebo mezi chci žít a žiju, bývá způsobeno strachy a myšlenkovými vzorci, zakořeněnými v podvědomí. S využitím psychosomatického přístupu je možné tyto limitující faktory uvolnit a osvobodit se od nich.
 
Podvědomí hraje velikou roli nejen v kvalitě prožívání života na osobní úrovni, ale i zásadním způsobem ovlivňuje fungování organizací. Projevy chování jako nedostatečná komunikace, příliš direktivní přístup, slabé vedení, mocenský boj, politikaření, pomlouvání, prokrastinace, workoholismus, nedostatek sebereflexe, netrpělivost, absence / nadbytek empatie, mikromanagement, atd. vycházejí mnohdy z podvědomí. Změny na úrovni jednotlivců mají přímý dopad do jejich chování a do výkonnosti organizací.

Kurzy

Články

Co že je vlastně vyjednávání? Vítězství nad protistranou? Ani náhodou. Vyjednávání je proces, který vede k dosažení dohody při zachování, nebo dokonce kultivaci vztahů. Vyjednávání není boj, je to spolupráce s protistranou.
|
Vyjednávání není primárně o argumentech a demonstraci síly, jak se mnozí domnívají. Je to mistrovská disciplína na poli mezilidské komunikace. Fakta jsou důležitá, ale emoce jsou to, co zásadním způsobem ovlivňuje jeho výsledek. A to vaše vlastní i protistrany.
|
Mnozí z nás věří, že naše stresové reakce pramení z aktuálních situací a chování okolí. Ale co když skutečným zdrojem našeho stresu jsou hluboko uložené nepříjemné vzpomínky a emocionální náboje z minulosti? V tomto článku se lehce ponoříme do pochopení skutečných příčin stresu a nabídneme metody k jeho řešení.
|
Oznámili nám změnu, mám strach že.. Už je to tady zase. Někdo tam nahoře rozhodl o změně a na nás je, abychom se s tím nějak poprali. Samozřejmě že nezvážili detaily, naši každodenní realitu ani jednotlivce, kterých se to dotkne. Prostě řekli: Chceme, aby na konci bylo X. Máte na to Y peněz a termín je Z. Zařiďte to.
|

Dovednosti a praxe

Osobní rozvoj

Provádím jednotlivce procesem změny vnímání, myšlení a chování s cílem zvýšit nejen jejich osobní spokojenost, ale i výkonnost firmy.


Poradenství

Má práce se dá přirovnat ke koučinku, ale psychosomatickou formou. Moc u něj nemluvíme, spíše se soustředíme na práci s tělem.


Management | leadership

Facilituji setkání a diskuse, tak aby bylo dosaženo předem stanovených cílů, při zachování dobré atmosféry.

Certifikáty