Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
small_vlastni-cesta-jana-dragova-2023-02

Jana Dragová

Koučka, mentorka, lektorka

Jsem koučka, která svým klientům pomáhá především v otázkách psychické pohody. Zaměřuji se na prevenci syndromu vyhoření a na následnou péči při návratu zpět do běžného života.
0 +
spokojených zákazníků
0 +
proškolených
0
let praxe

Roků praxe

23 roků

Jazyky

Čeština

Motto

KOUČ PRO PSYCHICKOU POHODU A PREVENCI SYNDROMU VYHOŘENÍ, MENTOR FINANCÍ, LEKTOR OSOBNÍHO ROZVOJE

Ke koučinku mě přivedla zkušenost z manažerské praxe. Osobně jsem si prožila, co to znamená dělat náročnou manažerskou práci a přitom sladit firemní aktivity s těmi osobními. Ačkoli to vypadá velmi jednoduše najít reálnou rovnováhu ve vlastním životě je náročné.

Finance byly moje parketa a jsou i nadále hobby. Ve firemní praxi se skvěle orientuji především ve mzdách, pracovněprávních předpisech a procesech propojujících tyto obory s financemi, HR, obchodem a IT.

Mí klienti oceňují, že existuje kouč pro zaměstnance ve financích a controllingu. Tato oblast vyžaduje specifický styl myšlení, stejně jako každá jiná odbornost. To, co mě osobně baví je ostatním nefinančně orientovaným manažerům zprostředkovat smysl a přínosy světa financí.

JAK PRACUJI

Život i člověk sám je velmi komplexní. Nejlepších výsledků lze dosáhnout individuálním přístupem a zapojením více metod. Každý potřebujeme něco jiného a někdy jindy. Proto při své práci propojuji více koučovacích stylů.

  • výkonnostní koučink
  • technicky s terapeutickým přesahem
  • psychodiagnostické testování

Výkonnostní koučink jsem doplnila technikami s terapeutickým přesahem, které mi umožňují pracovat s emocemi a podvědomím klienta. Díky tomu se s klientem dostaneme přímo k jádru problému rychleji a koučování je výrazně efektivnější.
.
Používám psychodiagnostické testování pro měření klientovy kapacity energie a jeho hospodaření s ní. Diagnostika WORKtest umožňuje sledovat také rizikové faktory jako je frustrace, apatie, syndrom vyhoření a mnoho dalších.

Propojování více stylů a technik a vlastní zkušenost s vedením lidí i se syndromem vyhořením mi umožňuje být pro mé klienty nejen chápajícím, ale také zdravě pochybujícím partnerem na jejich cestě.

Kurzy

Články

Ticho, které nezní jako varování. Ticho, které má fatální důsledky pro firmu. Tiché odcházení zaměstnanců, známé také jako Quiet Quitting. Je to fenomén, který vyvolává otázky ohledně motivace, angažovanosti a duševního zdraví v pracovním prostředí. Jak může tato forma rezignace ovlivnit firmy a co to znamená pro jednotlivé zaměstnance? 
|
Psychické zdraví zaměstnanců je klíčovým faktorem pro úspěch jakékoliv firmy. Zaměstnanci, kteří jsou duševně zdraví, jsou produktivnější a spokojenější. Zároveň jedním z hlavních problémů, se kterým se v dnešní době firmy setkávají, je syndrom vyhoření. Jak můžeme předcházet tomuto stavu a jak s ním pracovat, pokud již nastal?
|
Mezinárodní den zdraví, který se každoročně slaví 7. dubna je dnem osvěty a podpory zdraví a zdravého životního stylu. V posledních letech se začíná stále více klást důraz i na zdraví duševní, a to z dobrého důvodu. Psychická pohoda je stejně důležitá jako fyzická kondice, proto bychom ji měli věnovat stejnou pozornost.
|
Koučink, mentoring, interim management jsou velmi účinné metody v oblasti řešení problémů a rozvoje jak jednotlivců, tak týmů, nebo celé firmy. Jen je nelze zaměňovat, ale je nutné je nasadit na ty správné případy. Jinak jejich účinek bude minimální až žádný. Navíc Vám může hodně provětrat firemní peněženku. Vyzkoušejte si náš test, kdy byste použili jednotlivé nástroje. Nebo kontaktujte naše specialisty, kteří vám poradí s konkrétním případem.
|
Koučink je silný nástroj osobního rozvoje a ve firemním prostředí má důležitou roli především díky efektivitě a individuálnímu přístupu. Před jeho zařazením do firmy je třeba zvážit nejen to, zda je právě koučování vhodným nástrojem, ale i to, jakou formu použít. Správné použití koučinku přináší řadu benefitů.
|

Dovednosti a praxe

Poradenství

Mentoringu a poradenství v oblasti mezd a interních procesů se věnuji od roku 2013. Od roku 2021 se zaměřuji především na koučink a mentoring. Mými klienty jsou zejména vedoucí pracovníci podpůrných středisek, nejčastěji pak manažeři z oblasti financí. Své klienty vedu k jinému přístupu k času a výkonu. Učím je pracovat s vlastní energií, pomáhám jim k životu bez pocitu tlaku a přetížení.


Osobní rozvoj

Pořádám webináře a workshopy na různá témata – především syndrom vyhoření, osobní hranice, práce s emocemi a podobně.

Certifikáty