Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Co když je to se stresem úplně jinak, než si myslíme?

Mnozí z nás věří, že naše stresové reakce pramení z aktuálních situací a chování okolí. Ale co když skutečným zdrojem našeho stresu jsou hluboko uložené nepříjemné vzpomínky a emocionální náboje z minulosti? V tomto článku se lehce ponoříme do pochopení skutečných příčin stresu a nabídneme metody k jeho řešení.
original_vlastnicesta-reseni-stresove-situace-10-2023-02

Mýty o původu stresu: Situace versus vzpomínky

Standardně se domníváme, že situace a chování lidí jsou zdrojem našeho stresu.

Co když to tak ale není!

Co když situace a lidé pouze připomínají našemu organismu dávné, nepříjemné vzpomínky. Co když se náš nervový systém jen snaží být užitečný a aktivuje stresové reakce právě proto, aby nás ochránil před dalším nepříjemným zážitkem.

Jak naše tělo reaguje na staré nepříjemné vzpomínky

Kdyby to tak bylo, co by to znamenalo? Znamenalo by to, že řešit současnou situaci nedává smysl.

Dávalo by smysl v prvé řadě uvolnit z organismu uložený emocionální náboj dávné vzpomínky, který ji označuje jako nepříjemnou, a kvůli kterému dochází ke stresové reakci. Jakmile by nebyl v organismu negativní emocionální náboj, nevznikla by stresová reakce. Kdyby nevznikla stresová reakce, nebyl by náš organismus zaplaven různými neurotransmitery, hormony atd., které ho ovládají.

Důsledky stresové reakce na naše chování a okolí

Naše racionální myšlení by mělo výrazně vyšší váhu a měli bychom možnost podívat se na situaci z jiného úhlu pohledu. Cítili bychom se jinak, reagovali bychom jinak a působili bychom jinak na své okolí. Naše okolí by na to reagovalo změnou svého chování.

Společně bychom dosáhli jiného výsledku a oklikou tak „vyřešili“ současnou situaci.

Klíč k řešení stresu: Uvolnění negativního emocionálního náboje

Klíčové je uvolnit uložený negativní, emocionální náboj vzpomínek

Metody a přístupy ke zbavení se negativních emocí

Zdá se, že to se snadněji řekne, než udělá. Ale nezoufejte, pokud si vůbec neumíte představit jak na to. Je možné se relativně snadno naučit používat své myšlenky, emoce a tělo způsobem, který emocionální náboj vzpomínek uvolňuje. Který vám dá svobodu cítit, myslet a chovat se jinak než dosud a dosahovat zcela nových výsledků.  

Metoda Editace: Naše zkušenost ve Vlastní cestě

Na trhu jsou dostupné různé metody, které můžete vyzkoušet – Kraniosakrální terapie, Kineziologie, Access bars, Somatic experience a další.

My ve Vlastní cestě máme zkušenost s metodou Editace.  

Připravil/a

#editace #emoce #stres

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat