Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Poradenství

Vlastní cesta poskytuje účinné formy poradenství podle situace a potřeb zákazníka. Analyzujeme Váš konkrétní stav a podle něj vybereme specialistu, typ a formu poradenství. Velký důraz klademe na zkušenosti, praxi, praktičnost a dosažení výsledků. Do naší sítě specialistů se dostanou jen zapálení, aktivní poradci, lektoři, kouči. Výběr je velmi přísný a založený na hlavních dovednostech, které poradce potřebuje pro profesionální výkon. Výběr trvá měsíce až roky, více se dovíte Registrace poradce

Níže se dočtete, co vše zajišťujeme a jak poradenství a jeho různé formy fungují. 

PORADENSTVÍ | PORADCE

Poradenství – je aktivní navrhování, poskytování odborných doporučení, řešení, postupů třetí osobou (poradcem) specializovanou na danou odbornou oblast. Cílem je pomoci rychle, levně (vzhledem k dané situaci) zákazníkovi k požadovanému výsledku.

Poradce musí mít v dané oblasti zkušenosti a ideálně ji vykonával několik let. Poradce Vlastní cesty je člověk, který má zkušenosti i ve více oborech, a který hledá pro své zákazníky nejlepší možné cesty řešení. Vždy hledáme více variant! K jednotlivým cestám ukazuje možné přínosy a nedostatky. Neustále sleduje pokroky a s plným aktivním nasloucháním pomáhá zákazníkovi k jeho rozvoji na životní i firemní cestě.

Hlavní kompetence poradce

Být poradcem je náročná práce. Ovlivňujete rozhodnutí manažerů a tím i další budoucnost firmy nebo “jen” životní cestu jednoho člověka. Přestože se každý musí rozhodnout sám za sebe, poradce nese odpovědnost za to, jak dané rozhodnutí ovlivnil. Navíc poradce pracuje s faktem, že mu zákazník nikdy neřekl celou pravdu. Více si přečtete na Odpovědnost poradce, TOP vlastnosti poradce.

TYPY PORADENSTVÍ

Různé typy nebo druhy poradenství můžeme rozlišovat především podle oboru, na který se poradce specializuje. Dnešní doba je velmi komplexní a jeden obor většinou nestačí. V praxi zjistíte, že potřebujete kombinaci více oborů najednou. Více oborů umí kombinovat poradci Vlastní cesty.

 

Finanční poradenství  Výživové poradenství  Kariérní poradenství  Daňové poradenství  Dotační poradenstvíPrávní poradenství Manažerské poradenství Sociální poradenství Krizové poradenství Psychologické poradenstvíISO poradenství BOZP poradenství Kybernetické poradenství …

Formy poradenství

Základní formy rozdělení poradenství může být:

    • Osobní poradenství – neboli také F2F (face to face)

    • Online poradenství – s využitím e-learningu nebo video konference nebo jen pomoc na telefonu

    • Individuální poradenství – poradce se věnuje jen jednomu pracovníkovi

    • Týmové poradenství – poradce se věnuje celému týmu a řeší také vztahy, týmovou komunikaci, kapacitu týmu nebo výkon, spolupráci apod.

    • Firemní poradenství – poradce je více v roli manažera řeší vybrané firemní situace komplexně tak, aby firma byla úspěšná jako celek

Specialisté v oboru

Podívejte se na poradce Vlastní cesty, kteří se věnují Poradenství.

Kurzy

Chcete rozvíjet své dovednosti? Inspirujte se přehledem kurzů z oboru Poradenství.

Reference

Podívejte se, co o nás říkají naši klienti.

Články

Hledáte inspiraci z oboru? Projděte si články Vlastní cesty.

Moderní řízení je založeno nejen na tvrdých znalostech, ale také na lidskosti. Vyžaduje vnitřní sílu lídra. Nejen to, zahrnuje nadhled, komunikaci a schopnost zvládat stres a změny. Klíčem k úspěchu je psychohygiena – 80 % úspěchu spočívá v zdravé mysli. Vytvořil jsem model, který pomáhá budovat firmu a udržovat energii a nadšení. Důležité jsou čtyři klíčové nástroje, které mi osobně pomohly a rád vám je představím. Navíc vám pomáhájí rozvíjet vlastní potenciál a zvyšují spokojenost.
|
Specialisté Vlastní cesty realizují pravidelná setkání, kde sdílejí své zkušenosti, know how a probírají aktuální témata. Setkání se účastní také externími odborníci z různých oborů, kteří jejich tématy doplňují obory Vlastní cesty a pomáhají v rozvoji členů týmu Vlastní cesta.
|
Ticho, které nezní jako varování. Ticho, které má fatální důsledky pro firmu. Tiché odcházení zaměstnanců, známé také jako Quiet Quitting. Je to fenomén, který vyvolává otázky ohledně motivace, angažovanosti a duševního zdraví v pracovním prostředí. Jak může tato forma rezignace ovlivnit firmy a co to znamená pro jednotlivé zaměstnance? 
|

No results found.

Plné diáře úkolů a povinností. Stres z toho, co máme každý den jako manažerka v práci a doma jako žena stihnout. Často nás tato skutečnost vhání do mužských rolí, kde to už nejsme my a to nás vysiluje ještě více. Nestíháme pečovat o svoji vnitřní hodnou holku, o svoje sebevědomí a hodnoty.
|
Mezinárodní den zdraví, který se každoročně slaví 7. dubna je dnem osvěty a podpory zdraví a zdravého životního stylu. V posledních letech se začíná stále více klást důraz i na zdraví duševní, a to z dobrého důvodu. Psychická pohoda je stejně důležitá jako fyzická kondice, proto bychom ji měli věnovat stejnou pozornost.
|

No results found.

Koučink, mentoring, interim management jsou velmi účinné metody v oblasti řešení problémů a rozvoje jak jednotlivců, tak týmů, nebo celé firmy. Jen je nelze zaměňovat, ale je nutné je nasadit na ty správné případy. Jinak jejich účinek bude minimální až žádný. Navíc Vám může hodně provětrat firemní peněženku. Vyzkoušejte si náš test, kdy byste použili jednotlivé nástroje. Nebo kontaktujte naše specialisty, kteří vám poradí s konkrétním případem.
|

No results found.