Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

PRAVIDELNÁ SETKÁNÍ SPECIALISTŮ

Specialisté Vlastní cesty realizují pravidelná setkání, kde sdílejí své zkušenosti, know how a probírají aktuální témata. Setkání se účastní také externími odborníci z různých oborů, kteří jejich tématy doplňují obory Vlastní cesty a pomáhají v rozvoji členů týmu Vlastní cesta.
original_vlastni-cesta-setkani-specialistu-hodnoty-04-2023-02

V rámci sítě specialistů Vlastní cesty existuje příležitost pro pravidelné skupinové setkávání, které slouží nejen jako platforma pro sdílení informací aúspěchů specialistů v rámci sítě, ale také pro řešení zakázek a probíhá zde také stmelování a rozvoj jednotlivců i celé sítě. Tato setkání jsou výjimečnou příležitostí pro specialisty na firemní komunikaci, strategie, mentoring, koučink, mediaci, finance a mnoho dalších oborů, které ve Vlastní cestě nabízíme, aby se setkali s podobně smýšlejícími lidmi a vyměnili si své zkušenosti a know-how.

Kromě členů sítě Vlastní cestytěchto setkání účastní mnohdy také externí odborníci z dalších oborů, kteří svými tématy doplňují obory Vlastní cesty a pomáhají tak v rozvoji členů týmu,poskytují unikátní možnost rozšíření obzorů, poznání nových trendů a postupů v rozličných oblastech.Stejně tak velkou měrou pomáhají v budování osobních a profesních vztahů s lidmi s podobnými zájmy.

Důležitým prvkem našich setkání je také stmelování týmu a rozvoj spolupráce mezi jednotlivými členy sítě Vlastní cesty. Během setkání se řeší aktuální témata, což pomáhá členům sítě vylepšit práci na svých vlastních projektech. Ppravidelná skupinová setkání v rámci sítě specialistů Vlastní cesty jsou skvělou příležitostí pro rozvoj kariéry a profesního růstu, stejně jako pro vytváření silných a užitečných vztahů mezi odborníky.

Realizovaná setkání specialistů za rok 2024

leden 2024

Proč je důležité znát strategii týmu pro tento rok? 🤔

První setkání specialistů vlastní cesty se neslo v duchu plánování akcí pro rok 2024 a vzájemné spolupráce. 🤝 Nacházeli se podpůrné metody vzájemné pomoci k efektivní spolupráci a komunikaci. Mezi hlavními tématy bylo využívání moderní komunikačních nástrojů pro spolupráci a sdílení.

Strategicky jsme připravovalil cestu u klientů Vlastní cesty ukázat praktický progres. Posílit uvědomění, kterým si prošli a co jim zafungovalo. Klíčové prvky vedení firmy, které je skutečně posunuly kupředu. S tím také souvisí posílení pomoci klientům odřídit nové změny do jejich praxe.

Jaké jsou vaše očekávání a jaké kroky povedou k uskutečnění cílů v praxi? 🚶

Proč je komunikace a sdílení jednou ze základních složek spolupráce? Na vojně platí, že “bez spojení není velení” ☎️ a komunikace je základním prvkem spojení mezi lidmi, je formou sdílení. Skvělý tým se bez komunikačních dovedností neobejde. Dobrý leader ví, že komunikace je základem, skvělý ji rozvíjí. Jedním z cílů specialistů je zlepšovat své komunikační dovednosti a spolupráci v týmu a současně tuto dovednost předávat dál. Např. v rámci Expericne HUB, které v roce 2024 pokračují a na dalších samostatných akcích.

Jako výsledek setkání mají členové vlastní cíle, ať již v Experience HUBs, vzájemné podpoře s vědomím, že rok 2024 začal a před námi jsou další náročné cíle. Na základě výsledků 2023 jsme si potvrdili, že naše cesta vede správným směrem. 🎯

Realizovaná setkání specialistů za rok 2023


Na společné cestě i k individuálním cílům
prosinec 2023

Na naší poslední měsíční schůzce v roce 2023 jsme velmi rychle zamířili myšlenkami přímo do nového roku, včetně nastínění našich individuálních cílů pro rok 2024 pro zbytek týmu. Tam, kde je to možné, se vzájemně podporujeme nejen v dosahování toho, co si zamaneme, ale také ve změně omezujících přesvědčení, pokud nějaká existují.

Víme, že se takto můžeme lépe individuálně zlepšovat, což bude mít pozitivní dopad na dosažení společného cíle Vlastní cesty: Co nejlépe doprovázet naše klienty na jejich individuální cestě, aby mohli plnit své vlastní cíle. A jako výsledek dobrého vedení týmu jsme již na rok 2024 naplánovali několik akcí, včetně měsíčních Experience Hubs, které doufáme zažijeme společně s vámi. 

Dále jsme se věnovali tématům:

 • společné zakázky,
 • společné PF pro rok 2024,
 • představení nového specialisty Samira.

Jak využít AI na Vlastní cestě, ale i ve svém byznysu
říjen 2023

Hlavním tématem říjnového setkání bylo využití AI. Spoluzakladatel českého AI projektu Vaibe.ai nám představil jejich platformu, co vše umí a jak ji můžeme využít při naší práci. Následně proběhla vášnivá diskuze nad problematikou AI, nad jejími výhodami, přínosy, ale i riziky.

Kolegyně Adéla Gajdová nám k tomu dala velmi důležitý pohled zkušeného právníka a upozornila na případná úskalí při využívání AI a na co si dát pozor. Lubomír Černý celou debatu doplnil o svůj pohled marketingového specialisty. Závěrem jsme se shodli, že AI má bezesporu velký potenciál, nicméně je potřeba při jejím využívání a implementaci do byznysu nepostupovat bezhlavě.

Dále jsme se věnovali tématům:

 • efektivní využívání ClickUP v týmu Vlastní cesty
 • organizace Experience HUBu v roce 2024
 • nadcházející speciální Experience HUB na téma Mindset
 • plány pro náš Newsletter a témata do dalších vydání
 • výsledky školení DPP

Diagnostika, která pomáhá snížit fluktuaci a zvyšovat výkon
září 2023

Zářijové měsíční setkání bylo nabyté od začátku až dokonce. 2 hodiny utekly jako nic a opět v nás zůstalo mnoho zajímavých a inspirujících informací. S Lubomírem Černým jsme si udělali výlet do tajů marketingu. Sám ho vnímá především jako komunikaci do všech směrů. Informoval nás o tom, že na nás cílí 10.000 obchodních sdělení denně…ufff. Proto je tak důležitá netradiční a zapamatovatelná komunikace. Otevřel i to, že nejen firmy se zajímají o marketing. Například česká věda pracuje na své komunikaci k lidem. Nebo neziskové programy pro studenty, které je učí o podnikání a díky tomu tak tráví méně času na svých mobilech.

Následně nám představila Jana Dragová psychodiagnostiku WORKtest. Je unikátní v tom, že pracuje na podvědomé úrovni. Díky této diagnostice si můžete jednoduše vybrat vhodného zaměstnance hned na vstupu a vytvořit si “dream team” dle konkrétních potřeb firmy. Nebo Vám pomůže určit nejvhodnější školu či kariéru pro Vaše děti a to už od 5ti let.

Dále jsme se věnovali tématům:

 • vzájemná referenční politika
 • plánování příspěvků do Newsletteru
 • témata Experience Hubu na rok 2024 v Praze a nově i v Brně
 • společné zakázky
 • příprava na společné živé vysílání na LinkedIn

Programy vzdělávání na míru
srpen 2023

Program setkání byl zase tak nabitý, že jsme končili po 2,5 hodinách vyčerpání. Budeme asi muset zavést přestávky, nebo organizovat setkání dvakrát do měsíce. Srpnový program byl unikátní díky váženému hostu Arnoštu Wagnerovi, majiteli WP Premium a vydavateli časopisů Development News a Facility Manager. Společně jsme se zamýšleli nad potřebami facility manažerů a tím, co by jim nejvíce pomohlo v jejich náročné práci. 

Nové téma otevřel Ctirad Procházka. Ukázal, co vše se dá zjistit z dat o založení firmy a lidech, kteří firmu vedou. Nejlépe poznat sílu metody, kterou Ctirad používá roky, je na vlastní firmě. Bylo neuvěřitelné, jak závěry Ctirada přesně odpovídaly klíčovým změnám, kterými Vlastní cesta prošla. Už pracujeme na tom, jak tuto metodu použít při transformaci firem.

Dále jsme se věnovali tématům:

 • přínosy automatizace newsletteru a profilu specialisty,
 • posílení referenční politiky,
 • využívání ClickUP,
 • společné zakázky,
 • představení potenciálního nového kolegy Igora Smrka.

Jak přitahovat zakázky bez marketingu
červenec 2023

Hlavní téma setkání specialistů bylo zaměřeno na to, jak každý sám za sebe může přitahovat vlastní byznys, aniž by musel investovat do marketingu. Vše je v nás a začátek této cesty začíná u toho “Co je moje síla?” Co ve skutečnosti přitahuji a jak se v mé přítomnosti ostatní cítí. To má totiž veliký vliv na to, jak se ostatní zachovají nebo se rozhodnou nám svěřit další kroky jejich firmy.

Jiří tak vlastně otevřel téma duchovního leadershipu a jak konkrétně v souladu s přírodními a vesmírnými zákony si najít vlastní životné cestu. Vždyť jsme na Vlastní cestě. Ukázal řadu příkladů z praxe od klientů, kde poznání sebe sama vedlo k nové cestě úspěchu jedince nebo firmy. Ostatní kolegové přispěli svými dalšími postřehy a zkušenostmi z praxe. Prostě naše poznání, postoje vytváří naše životní události.

Dále jsme se věnovali tématům:

 • podcast kreativity, který připravuje Jiří Střelec s Jindrou Dohnalem
 • spolupráce na LinkedIN
 • jak prakticky šířit reference
 • návrhy programu na zakázky od klientů
 • setkání na dokončení hodnot Vlastní cesty
 • představení potenciálního nového kolegy Ctirada Procházky

Synergie vzniká propojení různých specializací – umíme zvednout výkon za 6,5 hod
červen 2023

Experience HUB a spojení dvou přístupů vyústil v nový produkt pro všechny zákazníky, kteří mají zájem zvedat výkon a naučit se cíleně měst vlastní kompetence. Jiří spolu s Jindrou připravili postup a natočili webinář, který ukazuje, že všichni máme možnost zvednout vlastní výkon a dosáhnout lepších výsledků. Praxe ukázala, že je to možné již za 6,5 hod. Kdo chce vědět, jak může shlédnout webinář.

Dále jsme se věnovali tématům:

 • jak využívat referenční politiku v obchodu
 • prezentace z proběhlé zakázky týmu specialistů
 • umělá inteligence a její aktuální možnosti využívání v podnikání
 • nabídka experimentu pro tři firmy – průzkum snižování stresu
 • nový webinář – Jak zvednout výkon za 6,5 hod
 • dashboard a výsledky navolávání

Naše cesty se proplétají osobně i profesně
květen 2023

Chceme se vzájemně podporovat a pomáhat si. Myslíme to opravdu vážně, proto se zajímáme o životní cestu každého z nás. Na setkání vždy jeden člen Vlastní cesty představuje vše od začátku. Jak se dostal ke svým zkušenostem, co ho vedlo se pustit na dráhu specialisty, poradce, lektora nebo kouče. Jakých výsledků dosáhl nebo i jaké nezdary ho posunuly. Květnové setkání patřilo naší kolegyni Janě Dragové. Z hlediska profesní cesty jsme diskutovali návrh od Petra Hlušičky, jak rozšířit jeho produkty (program ZAP) ve spolupráci s ostatními specialisty. Tady se můžete těšit na novinky. Moc se nám líbilo, co Petr dělá a jak pomáhá firmám a hlavně manažerům.

Dále jsme se věnovali tématům:

 • výsledky školení celého MěÚ
 • příprava Experience HUBu na změnu mindsetu
 • tvorba nabídky – jak vyřešit stres ve firmě
 • nefér praktiky zákazníků
 • zapojení firmy Call on me do podpory Experience HUBu

Hledáme si vlastní cestu od vize k výsledkům
duben 2023

O takové cestě jsme jednali na dubnovém setkání specialistů Vlastní cesty. Hlavní prezentaci měl Jindra Dohnal majitel firmy Creatixo. Představil způsob, jak cíleně rozvíjet vlastní schopnosti k vyšší kreativitě. Diskuse se zaměřili na osobnostní rozvoj z různých pohledů osobního života, pracovního a dalších. Podívali jsme se i na význam kreativních procesů ve firmách.

Dále jsme se věnovali tématům:

 • zapojení týmu specialistů na poslední a velmi speciální Experience HUB v roce 2023
 • podpora studentů na VŠ
 • pracovní setkání specialistů na tvorbě hodnot a pravidel pro síť Vlastní cesta, networking
 • nabídka pro klienty, jak účinně snížit stres na pracovišti
 • spolupráce na zakázkách
 • pomoc klientům s dotacemi

Hodnoty a pravidla Vlastní cesty
duben 2023

Ve Vlastní cestě nechodí kovářova kobyla bosa. Když chceme dát sobě navzájem i okolnímu světu vědět, co je pro nás opravdu důležité a jaké hodnoty vedou naše společné kroky, musíme v tom mít jasno my sami. A tak jsme se potkali mimo zdi kanceláří a zapracovali na tom. Zjišťovali jsme, jaké hodnoty jsou důležité pro nás osobně a porovnávali je s hodnotami, které by měly charakterizovat naši společnou práci s klienty. Dlouze a pečlivě jsme diskutovali nad tím, co si pod každou konkrétní hodnotou představujeme. Ne vždy to bylo úplně jasné a někde jsme se mírně rozcházeli. O to to bylo důležitější si věci pojmenovat. 

A jak to dopadlo? Kromě toho, že nás spojuje řada osobních hodnot a jsme

se shodli na těchto týmových / síťových hodnotách:

 • vzájemná podpora
 • spolupráce
 • sdílení
 • radost ze své specializace

Opět se nám potvrdilo, že práce na těchto softových věcech není zbytečné tlachání, ale že nás to nesmírně bavilo a sbližovalo. Že ten čas, který jsme si museli horko těžko v kalendářích vyblokovat, byl opravdu dobře investovaný.


Připravil/a

#specialiste #synergie Not found.

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat