Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Zapojení studentů z Univerzity Pardubice do praxe

V rámci spolupráce s Fakultou ekonomicko-správní na Univerzitě Pardubice jsme zapojili studenty předmětu Marketing do praxe při vytvoření komunikační strategie pro webové stránky Vlastní cesty a její redesign.
original_vlastni-cesta-marketing-studenti-praxe-projekt-08

Studenti Fakulty ekonomicko-správní na Univerzitě Pardubice se zapojili do projektu Vlastní cesty a Vlastního poznání v rámci předmětu Marketing. Cílem projektu bylo navrhnout nový a moderní vzhled a strategii komunikace pro naše webové stránky. Studenti se například snažili najít praktické způsoby, jak přetvořit homepage, aby se zlepšila orientace návštěvníků. Dále navrhovali nový grafický vzhled a úpravu struktury stránek. Zároveň v rámci projektu analyzovali silné i slabé stránky a strategické směry webových stránek vlastnipoznani.cz nebo vlastnicesta.cz. 

Garant předmětu, Kateřina Kantorová, ke spolupráci poznamenala: „Ráda jdu se studenty do nových příležitostí. Tentokrát jsme přemýšleli, jak profesionálům i laikům sdělit, že v českých podmínkách vyrostla jedinečná síť profesionálních mentorů. Tito mentoři díky svému různorodému zaměření (specialisté na kvalitu, procesy, komunikaci, sociologové, psychologové, HR manažer či právník) mohou najít zcela unikátní řešení mnohých problémů s nimiž se lidé v praxi nebo v osobním životě potýkají. Studenti přišli s řadou zajímavých nápadů.“ 

Nejlepší nápady studentů byly prezentovány na společném setkání a bylo jim tedy možné poskytnout okamžitou zpětnou vazbu i zajímavé odměny. 🙂 Některé z nápadů se již začínají realizovat v praxi a studenti z vítězných týmů mají možnost dlouhodobější spolupráce s Vlastní cestou. Celkově byl projekt úspěšný a ukázal, že propojení teorie a praxe je velmi přínosné pro studenty i pro firmy.

Budoucnost patří novým nastupujícím generacím, a proto by měly být portály Vlastní cesty i Vlastního poznání přitažlivé pro nové generace, které přicházejí do praxe. Kdo jiný než sami studenti by měli říct, jak by to mělo vypadat? To byl jeden z mých důvodů jako majitele portálů – abychom poznali, jak mladí uvažují a jak by weby měly dle jejich názoru vypadat. Dalším důvod vyplnul z mé osobní zkušenosti – právě přístup do praxe mě samotnému na skole pomohl a právě praxí jsem jsem se naučil nejvíc. Znamená to win win situaci pro obě strany: Zprostředkujeme to, co firmy potřebují a studenti jejich pomocí získají praxi.

Navrhované změny, které studenti navrhli mě příjemně překvapily. S některými z nich se rozjela spolupráce a některé návrhy byly implementovány do praxe a další se plánují. Jako například oblast struktury webu, grafiky, headlines a dokonce i předělání prezentace vlastní cesty.

Jsem potěšen tím, že spolupráce byla zhodnocena jako prospěšná i samotnou fakultou. Byl bych moc rád, kdyby studenti chápali, že i když jsou mladší a mají méně zkušeností, jejich názory jsou velmi důležité. Není totiž důležité být perfektní, ale mít vlastní názor, pracovat s ním a umět o něm diskutovat.

Vlastní cesta i nadále spolupracuje s vysokými školami, aby studenti získali praktické zkušenosti a mohli snadněji najít uplatnění po ukončení studia.

Připravil/a

#praxe #spolupráce #studenti #vysoké školy

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat