Roky strávené v manažerských pozicích mě dovedly k poznání, že vnější úspěch může být na hony vzdálený tomu, jak se člověk cítí uvnitř. Že vás mohou lidé obdivovat zatímco vás provázejí pochyby a zápasíte se stresem. Že můžete být výkonní, ale přitom se cítíte čím dál vyčerpanější. Že byste rádi udělali změny, ale nedaří se vám to. To, co působí rozkol mezi vnějším a vnitřním, a nebo mezi chci žít a žiju, bývá způsobeno strachy a myšlenkovými vzorci, zakořeněnými v podvědomí. S využitím psychosomatického přístupu je možné tyto limitující faktory uvolnit a osvobodit se od nich.
Podvědomí hraje velikou roli nejen v kvalitě prožívání života na osobní úrovni, ale i zásadním způsobem ovlivňuje fungování organizací. Projevy chování jako nedostatečná komunikace, příliš direktivní přístup, slabé vedení, mocenský boj, politikaření, pomlouvání, prokrastinace, workoholismus, nedostatek sebereflexe, netrpělivost, absence / nadbytek empatie, mikromanagement, atd. vycházejí mnohdy z podvědomí. Změny na úrovni jednotlivců mají přímý dopad do jejich chování a do výkonnosti organizací.
Co že je vlastně vyjednávání? Vítězství nad protistranou? Ani náhodou. Vyjednávání je proces, který vede k dosažení dohody při zachování, nebo dokonce kultivaci vztahů. Vyjednávání není boj, je to spolupráce s protistranou.
- Novinky, Komunikace, Osobní komunikace, Vyjednávání
- 06. 02. 2024
|