Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Strach – jednoduchá změna mindsetu díky Editaci

Oznámili nám změnu, mám strach že.. Už je to tady zase. Někdo tam nahoře rozhodl o změně a na nás je, abychom se s tím nějak poprali. Samozřejmě že nezvážili detaily, naši každodenní realitu ani jednotlivce, kterých se to dotkne. Prostě řekli: Chceme, aby na konci bylo X. Máte na to Y peněz a termín je Z. Zařiďte to.
original_vlastni-cesta-Editace-jak-zmenit-strach

Bez ohledu na roli, kterou v takovém projektu změny máte, jste vystaveni alespoň jednomu z těchto dvou faktorů:

  • nepříjemné nejistotě ohledně budoucnosti, která vás čeká
  • nepříjemné jistotě ohledně množství práce, které vás čeká.

Ať již tak či onak, nevyhnete se pocitům strachu. Že se nehodí o nich mluvit? Že se jim snažíte vyhýbat a nevšímat si jich? Že jste přeci dost zkušený profesionál, než abyste se zabýval takovou hloupou emocí?

Editace – strach jako potenciál

Skrytý potenciál strachu – jak ho využít pomocí Editace

Co když ale právě pocity strachu, když se s nimi správně pracuje, v sobě skrývají ohromný potenciál. Potenciál pro úspěch jak celého projektu, tak zároveň pro váš osobní úspěch a růst.

Byli byste ochotni se jimi zabývat?

Přesně to je podstata EDITACE. Umožňuje lidem využít strach ve svůj prospěch, místo aby se jím nechali omezovat a unavovat.

EDITACE jsou vlastně 4 jednoduché kroky, díky kterým uvolníte skutečnou příčinu pocitů strachu – nahromaděný, nezpracovaný stres. Jeho uvolnění přinese do vašeho života 4 trvalé změny podporující úspěch a osobní růst.

Jaké jsou to kroky:

  1. krátká formulace vašeho názoru na projekt změny a popis emocí, které ve vás vyvolává
  2. spolupráce s tělem pro nalezení nahromaděného, nezpracovaného stresu
  3. zapojení správného dýchání k nastartování uvolňování skutečných příčin pocitů strachu
  4. vytvoření prostředí, ve kterém proběhne trvalé uvolnění stresu

Takto to vypadá velmi jednoduše. Naštěstí i ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Stejně je ale nejlepší vyzkoušet to na vlastní kůži.

Přínosy Editace – správné práce se strachem

Jaké vám to přinese změny:

  1. budete se cítit lépe fyzicky – budete mít víc energie, mohou začít ustupovat různé neduhy. Práce vám tak půjde lépe od ruky.
  2. začnete přemýšlet jinak a mít jiné emoce – to vám umožní být efektivnější, kreativnější a otevřenější. Budete schopni lépe zvládat složité situace a problémy. Nejistota spojená se změnou vás přestane negativně ovlivňovat.
  3. přirozeně se budete jinak chovat – budete vhodněji reagovat a komunikovat. Podpoří to týmovou práci i ochotu a výkonnost lidí kolem vás.
  4. všimnete si celkové změny ve svém životě – budete mít radost a pocit naplnění a spokojenosti. Díky vašemu naladění za vámi lidé přirozeně půjdou, budou otevřenější novinkám a budou s vámi chtít pracovat.

Když stojíte tváří v tvář změně, to nejlepší, co můžete udělat, je – vzít strach, který ve vás změna vyvolává a využít ho ve svůj prospěch, místo abyste s ním zápasili. Zvýšíte tím své šance na mimořádně úspěšné zvládnutí změny a k tomu i spoustu osobních benefitů jako bonus.

Připravil/a

#emoce #jak ovládat emoce #strach

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat