Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Nastavení a implementace procesního řízení dle normy ISO 9001

Připravit fimru CZ SKD na certifikaci ISO 9001 a pomoci vytvořit moderní elektronickcý systém řízení firmy. Systém, který bude vizuální, efektivní a snadno udržovatelný na změny. 

Dobrý den,

Touto zprávou bych chtěl informovat pracovníky Vlastní cesty, jak jsme byli s jejich prací spokojeni a zároveň poskytnout informace v podobě reference třetím stranám, jak daná spolupráce probíhala a co nám přinesla, pokud zvažují poptávku Vlastní cesty pro své potřeby.

Na začátku roku 2021 vznikla naše nová společnost CZ-SKD Solutions a.s., která je specializovanou nástrojárnou na Vývoj a výrobu vstřikovacích forem, lisovacích nástrojů, montážních a kontrolních přípravků. Našimi zákazníky jsou primárně Tier1 dodavatelé v oblasti Automotive, tudíž pro získaní nových projektů je nezbytná certifikace naší společnosti ISO 9001.

V prvním kvartálu roku 2021 probíhalo poptávkové řízení a výběr dodavatele ve věci: Nastavení a implementace procesního řízení dle normy ISO 9001. Na základě nabídek a následných „pohovorů” s firmami, které danou nabídku zpracovali, jsme zvolili firmu Vlastní cesta. Danou firmu jsme vybrali nikoliv díky ceně (nabídka patřila mezi ty vyšší), ale především díky jejich „novodobému” pojetí ISO normy, které je maximálně přívětivé pro firmu a její zaměstnance a zároveň plní veškeré mandatorní požadavky normy. Byli jsme přesvědčení, že vyšší náklady na vstupu, „sklidí ovoce” na výstupu, díky efektivnímu řízení.

Naši spolupráci jsme zahájili na konci 5. měsíce roku 2021 s tím, že jsme potřebovali mít vše připraveno pro certifikaci na začátku 8. měsíce daného roku. Schůzky byly předem naplánovány na jasně stanovený termín a ze strany Vlastní cesty nikdy nedošlo k jejich posunu. Vše probíhalo naprosto profesionálně a na daný blok přípravy nám byl vždy přidělen daný expert dle předchozí domluvy a našich potřeb. Přístup Vlastní cesty byl naprosto profesionální a při řešení problematiky ISO nám vždy byli schopni poskytnout více návrhů na danou problematiku z pohledu procesního řízení. Nadstavbou daných návrhů byl vždy také náhled do budoucnosti, jak by daná oblast šla automatizovat a digitalizovat, což nám pomohlo také utvořit jistou strategii, jak a kam to „posunout“ do budoucna.

Danou certifikací jsme prošli bez sebemenšího problému a dodnes pracujeme s vytvořenými materiály na pravidelné bázi. Nejedná se pouze o dokumenty, které byly vytvořeny pro audit. Dané dokumenty a vytvořený systém procesního řízení nám pomáhá při každodenní činnosti.

Téměř s jistotou mohu poznamenat, že pokud budeme v budoucnu řešit další aplikace, při kterých by nám mohla Vlastní cesta být nápomocná, určitě ji zahrneme do poptávkového řízení.

Závěrem této reference bych chtěl poděkovat jmenovitě členům Vlastní Cesty, kteří se podíleli na našem společném projektu. Konkrétně se jedná o pana Jiřího Střelce, Tomáše Janů, Pavla Trvaje, dále paní Michaely Kovalové a v neposlední řadě dík patří také panu Jiřímu Mitáčkovi, který u nás provedl interní audit.

Za tým CZ-SKD Solutions

Ing. Petr Kuchař ml.
Manažer nástrojárny

Popis: Vytvoření vizuálního efektivního systému managementu kvality završeného úspěšnou certifikací ISO 9001.

Originál reference

Poradce

Jiri-Strelec
Jiří Střelec

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat