Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Den prožitků v týmu – učení prožitkem

Den_prozitku_-_skoleni_pro_tym

Výsledek týmu je veliký mix. Mix toho, jak se každý jednotlivec cítí, jaké má postoje, vztahy s ostatními. Jen málokdo si dovede skutečně představit, jak se bude cítit v konkrétní situaci a jak v ní bude jednat. Představte si impulsivního kolegu. Dokázali byste se chovat impulsivně? Víte, jak se cítí impulsivní člověk? Vyzkoušejte si to a najděte optimální cestu v komunikaci s takovými jedinci. Nabídka Vlastní cesty.

Určeno pro firemní týmy
Specializace týmužádná, může se jednat o výrobní tým, marketingový, management
Doba trvání1 den (podle konkrétních potřeb týmu 2 dny nebo opakování)
Počet účastníkůmax 10
Lektoři Jiří Střelec, Petr Hlušička

Jak se cítíme a jak komunikujeme

Nejcennější zkušeností je vlastní prožitek. Mít však možnost bez následků poznat jak budu reagovat, když se ke mně bude chovat kolega nebo šéf agresivně. Zareaguji ústupkem nebo zaútočím nebo najdu cestu, jak kolegu uklidnit? Jak zareaguje moje mysl a tělo? Jaké situace umím řešit a jaké mi nejdou? To vše si můžeme v hlavě promýšlet a představovat. Čekat až taková situace nastane a pak se dovědět kousek pravdy o sobě a svém chování v emočních situacích. 

Je zde ještě jiná možnost. Vyzkoušet si takové situace a to bez následků na pracovní vztahy, na vztahy s kolegy. Nejen to. Najít i optimální způsob, jak se v dané situaci zachovat a natrénovat si ji. Natrénovat tak, aby skutečně v dané situaci člověk reagoval správně a dovedl ji k nejlepšímu možnému výsledku. Je to možné. Náš trénink je na to připravený. 

Trénink Den prožitků vedou dva lektoři. Jeden z nich je profesionální psycholog a druhý specialista na firemní prostředí, procesy a management. Lektoři nejen připravují tréninkové situace, ale také se stávají herci, kteří pomáhají účastníkům vytvořit nejreálnější situace. V této kombinaci se tým učí jak najít nejlepší řešení ve firemním prostředí s ohledem na emoční stavy všech zúčastněných. 

Program tréninku (školení) 

Program je připravován na míru pracovního týmu a jeho zaměření. Lektoři připraví specifické situace a každý účastník obdrží vlastní roli. Program může být:

 • prožitek ve specifických situacích:
  • arogantní chování
  • agresivní chování 
  • nečekané reakce
  • příjemné a vstřícné chování 
  • hádavé chování
  • a mnohá další, která si vyberete pro trénink vlastního týmu …
 • vliv našeho chování na tým
 • zpětná vazba týmu 
 • zpětná vazba lektorů a hlavně profesionálního psychologa
 • budování dlouhodobých vztahů 

Celý trénink Den prožitků probíhá formou interaktivní diskuse lektora s účastníky. Budou představeny základní aspekty našeho chování a důsledky, které takové chování s sebou nese. Každý účastník bude aktivně vytvářet specifickou situaci a vyzkouší si co znamená se chovat arogantně nebo příjemně nebo dle jeho požadavků. Pozná, jak takové chování na něj působí a jak by se dalo takové chování zvrátit. 

Ukázky příkladů specifických situací – chování 

Návrh možných příkladů v průběhu tréninku např:

 • Na poradě se probírají úkoly. Vy je splněné nemáte a arogantním chováním zakrýváte vlastní neplnění. 
 • Kolegové potřebují pomoc na projektu, je to o 2 hodinách práce a vy se chováte příjemně a ochotně jim pomůžete zvládnout jejich situaci
 • Nestíháte harmonogram projektu, dodavatel opět nesplnil požadavky smlouvy, výroba se dostává do skluzu a zákazník žádá penále. Nervy začínají “pochodovat” a kolegové v týmu pořád něco chtějí. Vedoucí chce zase vyplnit tabulky. Boucháte a agresivně jednáte se všemi členy. 
 • apod. 

Vhodné příklady budou upřesněny po poskytnutí podrobnějších informací o stavu a dovednostech účastníků (týmu) tréninku. 

Výsledek tréninku 

Poznání sebe sama v agresivní, arogantní, příjemné situaci – sebereflexe. Poznání, jak dané chování působí na ostatní a jaké reakce vyvolává. Nejen to, ale i jak takovým situacím čelit a předcházet. Zpětná vazba od lektorů včetně doporučení pro image jednotlivce a týmu a postupech, jak jej realizovat v praxi. 

Cena

Cena se odvíjí podle konkrétních požadavků zákazníka. Zavolejte a nechte si připravit program a kalkulaci na míru Vašim potřebám.

Připravil/a

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat