Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Jak vést pracovní pohovor a vybrat zaměstnance

Kandidáti na přijímací pohovory jsou skvěle připraveni agenturami, radami z internetu a skvěle “vytuněným” životopisem (CV). Je stále těžší strhnout masku umělé image a odhalit skutečné přirozené dovednosti kandidátů. Chcete vědět, jak odhalit přirozené dovednosti kandidátů a získat skvělého zaměstnance do svého týmu? Registrujte se na náš webinář.
603bb1c2c2c63HR_Pracovni_pohovor_vyber_zamestnance

Kandidáti na přijímací pohovory jsou skvěle připraveni agenturami, radami z internetu a skvěle “vytuněným” životopisem (CV). Je stále těžší strhnout masku umělé image a odhalit skutečné přirozené dovednosti kandidátů. Chcete vědět, jak odhalit přirozené dovednosti kandidátů a získat skvělého zaměstnance do svého týmu? Registrujte se na náš webinář.

Už se Vám stalo, že jste měli skvělého kandidáta na osobním pohovoru? Pohotově odpovídal přesně to, co jste potřebovali slyšet. Znal potřebné pojmy. Dělal, co jste potřebovali na danou pozici. Měl výsledky. Po nástupu, po skončení ochranné lhůty začaly přibývat nedokončené úkoly. Vždy se našel důvod proč to nešlo a postupně se začaly odkrývat další chyby. Zněla vám v hlavě otázka – “Jak je to možné? Vždyť je to tak skvělý kandidát.”

To jste se potkali se skvěle připraveným kandidátem na přijímací pohovor.  

Kandidáti studují návody na internetu, vylaďují své životopisy a praxi. Jsou připravováni personálními agenturami, jak odpovídat, aby zaměstnavatel slyšel to, co chce slyšet. V takové situaci je velmi těžké poznat skutečné dovednosti, znalosti a postoje kandidáta. Někdy se to rovná až detektivní práci. Od důsledného pročítání životopisů, počítání let praxe, odhalování nesourodých informací, přes procházení sociálních sítí až po ověřování referencí u předcházejících zaměstnavatelů. Čím důležitější je pozice, tím náročnější je nábor zaměstnanců. Dokonce se ani nemůžete spolehnout na to, že kandidát danou pracovní pozici vykonával řadu let. Ano, mohla se stejně jmenovat, ale práce mohla vypadat naprosto jinak. 

Nechcete-li, aby se Vám takový případ stal, spusťte si na náš webinář.  

Pracovní přijímací pohovor 

Smyslem přijímacího pohovoru je vybrat kandidáty, kteří se nejlépe hodí na danou pracovní pozici. “S přirozenou “lehkostí” budou schopni vykonávat činnosti nyní definované, ale také plnit cíle, které má firma v přípravě na další období. K tomu potřebujete, aby nový člen týmu, tým přirozeně rozvinul a ne stáhl na nižší úroveň. 

Dále si přičtěte obavy kandidátů, že budou bez příjmů v době krize, neuživí rodinu nebo snaha o získání co nejlepších mzdových podmínek a postavení. Zde je malinký krůček k tomu, co nejlépe se představit a někdy až vytvořit umělou skořápku nepravdivé image nebo pózy. Ze strachu si kandidáti ani neuvědomí, že na pozici, která jim nevyhovuje, nebudou šťastni. 

Přijímací pohovor musí prověřit řadu dovedností, protože pozdější zjištění, byť jen ve zkušební době, je pro firmu opravdu drahé. Navíc ukončení pracovního poměru ve zkušební době, třeba  na konci prvního měsíce, znamená nové výběrové řízení. Původní kvalitní kandidáti již nejsou k dispozici, nemluvě o nákladech na personální agentury, které přijdou zcela vniveč. 

Odhalte přirozené schopnosti budoucího zaměstnance 

Webinář je zaměřený na to, jak nepodlehnout prezentaci kandidáta a zaměřit se opravdu na to,  co potřebuje vaše firma, pracovní pozice a tým. Ano, vyžaduje to přípravu, protože dodatečné dotazování kandidátů je neprofesionální. 

Na našem webináři vás naučíme,

jak netradičně provést přijímací pohovor a odhalit,

kým kandidát skutečně je, jak přemýšlí.

Co je jeho motivací pro práci u vás, jaké je jeho přirozené chování. 

Jde o to, rychle a efektivně odhalit v množství kandidátů toho jediného, který u vás bude šťastný. 

Cíle online WEBINÁŘE 

 • Nenechat se obelhat připravenou prezentací kandidátů
 • Připravit se na přijímací pohovor s kandidáty na pracovní pozici 
 • Zvolit optimální postup a otázky, kterými odhalíte přirozené dovednosti kandidátů 

Na webináři získáte ukázky, příklady, návody čeho si všímat a praktické situace z 25-ti leté praxe lektora, které jemu a jeho klientům pomohly vybrat skvělé zaměstnance.

Program webináře – jak vybrat zaměstnance 

 • význam budoucího rozvoje týmu a pracovní pozice 
 • chceme profesionála, nebo amatéra?
 • předcházení problémů na pracovní pozici a v týmu
 • odhalení přirozených schopností
 • stres jako prověrka
 • tým potřebuje hodnoty
 • odhalení motivů kandidátů
 • kdy vzít pracovníka bez kvalifikace 
 • řada dalších praktických tipů  pro přijímací pohovory

Pracovní book – příprava přijímací pohovor 

Před zahájením webináře si doporučuji stáhnout pracovní sešit, který jsem pro vás připravil u článku Nábor zaměstnanců  – přijímací pohovor.

Pracovní sešit slouží k tomu, abyste si v průběhu webináře psali vlastní poznámky, otázky pro pohovor. Cílem je, maximálně se připravit na obsazení konkrétního pracovního místa. Využít zkušeností lektora a neztrácet čas s nevhodnými kandidáty. 

REGISTRACE

Přihlaste se a hned si spusťte náš webinář kliknutím na tlačítko: 

Webinářem Vás provede lektor

JIŘÍ STŘELEC

25 let praxe

lektor managementu a leadershipu

autor metodiky jak odhalit skutečné kompetence zaměstnanců 

BONUS WEBINÁŘE

Na webináři jsme pro Vás připravili hned 3 bonusy:  

Neváhejte a registrujte se. 

Připravil/a

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat