Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Kurz komunikace: “Uzdravte komunikaci. Uzdravíte firmu”

Trénujte efektivní komunikaci na praktických manažerských příkladech. Jen tak získáte skutečné manažerské komunikační dovednosti. Manažer musí zvládnout komunikaci během zlomku vteřiny v situaci, která právě nastala. Tuto dovednost budete získávat na našem kurzu komunikace. Navíc chceme, abyste našli vlastní přirozený komunikační styl a cítili se skvěle a sebejistě. Snadno tak zatočíte s nervozitou. Kurzem vás provede lektor s 30-ti letou praxí v managementu a komunikaci.

NADCHÁZEJÍCÍ TERMÍNY

16. a 17. 5. 2024
Meeting Point Brno, Kaštanová 515/125a
5 míst
Jiri-Strelec
Jiří Střelec
20. a 21. 6. 2024
Praha, Mo-cha coworking, Na Pankráci 30, Praha 4 – Vyšehrad
8 míst
25. a 26. 9. 2024
Praha, Mo-cha coworking, Na Pankráci 30, Praha 4 – Vyšehrad
8 míst
23. a 24. 10. 2024
Praha, Mo-cha coworking, Na Pankráci 30, Praha 4 – Vyšehrad
8 míst
20. a 21. 11. 2024
Praha, Mo-cha coworking, Na Pankráci 30, Praha 4 – Vyšehrad
8 míst

máte ve firmě zaměstnance,
který odmítá dělat svou práci

v týmu není důvěra a nevíte jaki obnovit

máte sdělit nepříjemnou zpětnou vazbu

kolega má opakované cholerické výstupy

nevíte, jak sdělit oprávněnou kritiku

chystáte se na jednání o ceně

Vím, že se všichni umíme domluvit. Komunikujeme přeci od narození ve škole, v práci, se zákazníkem, s partnerkou, s dětmi, s rodiči. Bohužel, ne vždy se nám podaří dosáhnout skvělého výsledku, jak bychom si představovali. Všichni víme, že když změníme slovo, větu, intonaci, zareaguje náš posluchač jinak. Víme, že umíme změnit situaci. Přesto se nám to často nepovede. PROČ? 

Život, zvláště na manažerské úrovni, nám neustále přináší nové a náročnější situace. A s novou situací nám vznikají obavy a stavy, kdy se nám sevře hrdlo, rozechvěje hlas, roztřepou prsty na rukou. Zkuste si uvědomit, jak se cítíte v těchto situacích: 

Všechny tyto negativní projevy mají společného jmenovatele – KOMUNIKACI

Můžete se jich snadno zbavit. Je to snadné. Naučit se připravit na komunikaci, ovládnout vlastní tělo, neverbální komunikaci a sestavit obsah v poutavý příběh. 

Základem skvělé komunikace vedoucího nebo manažera je věřit sám sobě. Vědět, jak v různých situacích funguje vaše mysl i tělo. Dokážete zvládnout nervozitu? Nabídne vám váš mozek dostatek myšlenek na komunikaci např. v situaci, kdy pracovník neplní své povinnosti? Dokážete sdělit skvělou emoční pochvalu, na kterou zaměstnanec nezapomene do konce života? Co takhle navíc umět zaujmout zákazníka. Nadchnout management pro změny ve vašem týmu, aby nepochyboval o navýšení potřebných zdrojů? To vše a jiné situace budete trénovat s lektorem, který tyto situace zažil již mnohokrát.

Na tréninku komunikace se naučíte mimo jiné řešit tyto situace:

JAK SE PŘIPRAVIT NA JAKOUKOLIV KOMUNIKACI

JAK ZAUJMOUT A NADCHNOUT

KOMUNIKACE S NEGATIVISTOU

JAK ČÍST POSTOJE DRUHÉ STRANY

JAK SDĚLIT ŠPATNOU ZPRÁVU

KOMUNIKACE NÁROČNÝCH ÚKOLŮ

Přínos školení komunikace pro vás

 • Poznání a využívání vlastního přirozeného komunikačního stylu
 • Návrhy řešení konkrétních situací po komunikační a manažerské linii
 • Osobní doporučení pro každého účastníka
 • Vyřešení vlastní konkrétní situace nebo komunikační příprava na její zvládnutí

 

ROZHOVOR S LEKTOREM

Poslechněte si náš rozhovor s Jiřím Střelcem, lektorem komunikace a zakladatelem portálu Vlastní cesta, který shrnuje důvody kampaně UZDRAVTE KOMUNIKACI. UZDRAVÍTE FIRMU aneb, jak se efektivně naučit komunikaci a zvládnout náročné a krizové firemní situace.

ZAUJMOUT A NADCHNOUT?

Naučíme vás, jak zaujmout a nadchnout různé cílové skupiny na různých organizačních úrovních.
Vaše komunikace bude účinnější. Posílíte naslouchání a zapamatování klíčových informací. Lidem se s Vámi bude lépe komunikovat.

IGNORUJÍCÍ ZAMĚSTNANEC?

Naučte se komunikovat se zaměstnancem, který:

 • Neplní vaše nařízení
 • Prosazuje své ego
 • Vzdoruje vám
 • Šíří negativní atmosféru

Co vše na školení komunikace zažijete a naučíte se:

Připravit se na komunikaci

90% vedoucích se na komunikaci nepřipravuje. Bohužel ani neví jak. Naučíte se efektivní způsob přípravy komunikace s jakoukoli cílovou skupinou. Budete umět mluvit tak, že druhá strana bude mít pocit, že jim rozumíte nebo dokonce, že jim mluvíte z duše.

Vyzkoušíte si techniky na posílení sebejistoty, potlačení nervozity nebo také zvládání stresu.

Jak zaujmout a nadchnout

Dostanete návody na to, co lidi zajímá a co rozhodně nikdy nezklame. Dokážete tak vytvořit zajímavost téměř pro kohokoli a v jakékoli situaci. Navíc při zapojení komunikačních technik vytvoříte nadšení u zaměstnanců nebo nadřízených manažerů, či zákazníků.

Verbální a neverbální komunikace

Budete poznávat, jak působí neverbální komunikace. Jak vytvoříte skvělý první i další dojem. Co si lidé z komunikace odnáší. Posílíte vlastní schopnost verbálního i neverbálního projevu. To vám pomůže podpořit vzájemné porozumění v komunikaci a také zlepší vztahy. Lidé budou mít větší chuť s vámi komunikovat.

Manažerské komunikační dovednosti

Hlavním nástrojem manažera není umět připravit strategii, ale nadchnout pro ni zaměstnance. Dovést zaměstnance k jeho vlastnímu úspěchu. Posílit jeho motivaci. Naučit tým vzájemně si naslouchat apod. Komunikace je hlavní prostředek každého manažera pro vytvoření úspěšné firmy. Na školení budete prakticky trénovat komunikaci v manažerských situacích. Budete si zkoušet situace zvládnout co nejlépe s ohledem na to, jaký tým vedete.

Další témata, která vás budou provázet tréninkem:

 • komunikace jako nástroj managementu
 • aktivní versus pasivní komunikace – komunikace se zákazníkem, managementem
 • psychologie komunikace – hledání vlastního stylu, reakce ostatních, působení
 • využití Public Relations technik pro komunikaci
 • jak vytvořit vnitřní motiv

Vyjádření účastníků školení komunikace

Martin Zdeněk

Valeo

Jedno z nejlepších školení co jsem kdy měl. Školení probíhalo přes vlastní emoční prožití s vypořádáním se různých situací.

Vladimíra Doleželová

konzultantka marketingu a komunikace

“Taky si o sobě myslíte, že jste za ta léta ostřílený profík, kdy komunikaci v týmu a s klienty zvládáte levou zadní? OMYL! V oboru marketingu a komunikace se pohybuji více jak 25 let a po školení Jiřího Střelce jsem si uvědomila, že těch, co skutečně umí komunikovat věcně, pozitivně a efektivně, je jako šafránu. Nepodceňte svůj rozvoj i v době vašeho kariérního vzestupu a udělejte si čas na školení “Uzdravte komunikaci. Uzdravíte firmu”. Toto školení se vám vryje pod kůži.”

Jakub Povýšil

 

Velice děkuji za absolvovaný trénink komunikace, znatelně mi pomohlo pochopit principy správně volených slovních obratů a diplomacii při komunikaci.

Roman Šimčík

EDAG Engineering CZ

Za mě velmi přínosné.Spoustu věcí se podařilo vyřešit na místě a o spoustě nově nabitých informací můžu přemýšlet i nadále. Zároveň jsem rád, že jsem mohl strávit čas i s ostatními lidmi ve firmě, se kterými se často nesetkávám a poznat jejich vnímání z druhé strany.

Hana Jančulová

Vitesco

“Podpora ve formě znalostní linie nás mezi jednotlivými workshopy vždy znovu vtáhla do hry. Její on-line forma nám dala možnost si téma kdykoliv osvěžit, kdykoliv nahlédnout do praktických příkladů a možnost připravit si komunikaci dopředu se stala neocenitelnou.”

Tomáš Coubal

EDAG Group

“Libí se mi, že Jirka neříká pouze naučené fráze z knih, ale předává své zkušenosti z praxe. Je to dobrý mentor. Informace jsou předávány fakticky ale i lidsky.”

Malík Jan

starosta města Příbor

„Toto školení doporučuji všem, kteří se chtějí zlepšit v komunikaci se svým okolím. Úředníci a politici by školení měli absolvovat povinně :-). Osobně mě překvapilo, kolik jednoduchých triků vede k úspěšnější komunikaci. Velmi oceňuji práci s videem. Jsme hodně založeni na vizuálním vnímání. Velmi přínosné je množství příkladů z praxe.”

Václav Koláček

Konica Minolta

„Lektor mne přesvědčil v tom, že je lepší, než jsem si myslel – a to jsem věděl, že je dobrej 🙂 Lektora a tento tréning rozhodně doporučuji. Byl do dvoudenní “záběr” kdy nám ani na chvíli nedal vydechnout a “šil” do nás co jsme snesli, ale rozhodně to stálo za to!.”

Jitka Marschová

TE Connectivity s.r.o.

„Jiří je profesionál každým coulem, který je navíc ale velice lidský a dokáže se vcítit do druhých. Není snad oblast v komunikaci, se kterou by si nevěděl rady, a osobní příběhy vše skvěle doplňují.”

Jana Chudová

„Ze školení jsem vždy odcházela se smíšenými pocity. Zjistila jsem, že mám v komunikaci velké mezery, na kterých je potřeba zapracovat. Školení mi otevřelo oči, naučilo se na situace dívat z jiného úhlu a přistupovat k nim s otevřenou myslí. Rozhodně doporučuji.”

David Staněk

„Trénink komunikace mohu doporučit, trénink byl zaměřen na veškeré části komunikace velmi zajímavou a jasnou formou. Navíc příběhy pana Střelce dodají školení ještě větší šmrnc.

Eva Šimůnková

„Opravdu nelituji účasti na tomto tréninku. Pan lektor je profesionál každým coulem s velmi lidským přístupem. Dodal mi sebevědomí a otevřel cestu k sebepoznání. Mohu vřele doporučit.”

Šulc Marek

„Trénink komunikace je pro každého, kdo se chce něco více dozvědět, ale hlavně, kdo chce prakticky vyzkoušet, jak správně komunikovat.”

Václav Halounek

„Hodnotný kurz, torie dobře a pochopitelně akpikovatelná v praxi. Jirka umí na emoční i logické úrovni věci podat tak, že je posluchač prožije a zároveň si vyzkouší, jak je na tom v praxi a k tomu dostane zpětnou vazbu.”

 
Jarmila Svatošová
 
Trénink komunikace s opravdu úžasným lektorem Jiří Střelec !!! 🔝🔝🔝 Na první pohled to vypadá jako efektivní nástroj pro zlepšení manažerské komunikace, ALE je to ve své hloubce a podstatě především výprava do vlastního nitra, do dálky a hloubky osobních zážitků, které mohou negativně ovlivňovat, a to zcela podvědomě, způsoby řešení určitých situací. Byl to opravdu silný zážitek, takové to “wow”… skutečný “aha efekt”!!!! Zcela odpovědně mohu říci, že jsem z žádného školení či konzultace neodcházela s tak příjemným pocitem ze sebe samé. 🙏 Jirko díky!!! Vlastní cesta má opravdu vyšší smysl.

Trénink komunikace v číslech

Projekt “Udravte komunikaci, udravíte firmu” byl spuštěn v září 2021.

Od té doby prošlo tréninkem komunikace do října 2023 přes 127 účastníků během 21 tréninků

Tréninkem vás provede lektor komunikace

JIŘÍ STŘELEC

30 let praxe
lektor komunikace, managementu a leadershipu

Zaměřuje se na to, jak technicky orientované pracovníky naučit softskills. Pomáhá firmám s transformacemi a zaváděním změn.

Každý má vlastní unikátní cestu k úspěchu. Společně ji najdeme.” Jiří

Více viz na Jiří Střelec

BONUS TRÉNINKU

Na tréninku jsme pro Vás připravili bonus

Neváhejte a objednejte si školení komunikace.

MÁTE ZÁJEM? VYZKOUŠEJTE SI KOMUNIKACI