Volat poradce: +420 737 279 917
logo_vlastnicesta
VOLAT PORADCE: +420 737 279 917
Search
Close this search box.

Vedení k úspěšnému podnikání

Cíle spolupráce     

  • Naučit se podnikat a zajistit si vlastní existenci
  • Najít vlastní způsob podnikání a úspěchu

Před rokem jsem byla zaměstnaná již tři roky jako obchodní zástupce. Byla jsem úspěšná obchod mě bavil. Přesto jsem chtěla zaměstnání změnit a začít podnikat. Připravovala jsem otevření studia pro kosmetické produkty. Studio jsem slavnostně otevřela 13.8.2014 a měla jsem v plánu ho rozjet při zaměstnání. K 1.9.2013 jsem nastoupila do další nové práce, nové společnosti, opět jako obchodní zástupce. Bylo to zaměstnání, které mělo podporovat i aktivity studia k všestranné spokojenosti.

Když jsem si před necelým rokem domlouvala schůzku s Jiřím Střelcem, neměla jsem ani tušení, jaká spolupráce se z tohoto setkání vyklube. Dostala jsem na něj kontakt od bývalého obchodního partnera, kterého jsem o kontakt vysloveně prosila. Pan Střelec pro něj pracoval a podle jeho slov mu dobře pomáhal s vedením firmy, způsoby jak řešit spolupráci s lidmi apod.

První setkání

Naše první setkání s panem Střelcem trvalo asi dvě a půl hodiny. Nejdříve jsem ho pozvala do svého studia Longevity Art – Umění dlouhověkosti, pak jsme šli na kávu. Pan Střelec se ptal na můj podnikatelský záměr, na mé nové zaměstnání, ze kterého jsem po pár dnech byla velmi nešťastná. Bohužel nic, co bylo dohodnuto, nefungovalo. Hlavně jsem tušila, že nedostanu za svoji práci zaplaceno. Jak mě pan Střelec poslouchal, nevěřícně hleděl s hlavou v dlaních a pronesl větu: „No Vy jste si teda šlápla do hovna.“ Tímto začala naše spolupráce. Ještě na schůzce jsme spolu rozebrali několik bodů, co mám udělat, jak postupovat a odešla jsem na schůzku. Po schůzce jsem měla volat výsledek jednání. Od tohoto okamžiku jsme téměř každý den v kontaktu, na telefonu, mailu. Řešíme jednotlivé schůzky, obchodní jednání, vše co se týká chodu studia.

Řešili jsme i mé zaměstnání, které po dvou měsících skončilo, jak jsem předpokládala. Nastala otázka co se studiem, když finanční rezerva nebyla a jistý příjem také ne. Společně jsme sestavili plán, jak rozjet studio. Já jsem si začala osvojovat novou strategii nazvanou „NA JISTOTU“.  Měli jsme i kritickou variantu, že když se plán nepovede, studio budu muset zavřít. Termín byl 31.12.2013

Naši spolupráci by šlo nazvat asi telefonní nebo on-line coaching. Z časových důvodů se vidíme málo, tak vše řešíme po telefonu. Je to již rok, co postupně prodlužuji smlouvu na studio. Je to již rok, co jsem se potkala s panem Střelcem. Jsem tady, podnikám, přežila jsem a studio funguje. Naopak o prázdninách, kdy podnikatelům tržby klesají, tak mě tržby vzrostly. Věřím, že tomu tak bude i nadále. Hodně jsem se naučila a s pomocí jsem dokázala završit svůj první rok podnikání.

Velice si vážím spolupráce s panem Střelcem, jeho rad a návodů. Hlavně toho, že mě učí podnikat a hledět na podnikání jinýma očima. Dneska bych si začátek podnikání rozmyslela, ale zas na druhou stranu mě tato zkušenost velice obohatila a moc se těším na každý nový zítřek, který mě na cestě podnikáním posouvá dál a dál a to i díky naší spolupráci.

Dagmar Klímová
majitelka studia Longevity Art – Umění dlouhověkosti

Popis: Vedení při rozjezdu podnikatelského záměru, vytvoření partnera pro diskusi k závažným rozhodnutím.

Originál reference

Poradce

Jiri-Strelec
Jiří Střelec

Sdílejte

Mohlo by Vás zajímat